вересня

19

Середа

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

З метою формування потенційного кадрового резерву персоналу Рівненської АЕС, підтримки позитивного іміджу підприємства, популяризації атомної енергетики та налагодження міцних партнерських відносин РАЕС і Українського ядерного товариства (УкрЯТ) із навчальними закладами тридцятикілометрової зони спостереження електростанції, оголошується набір учнів до «Ядерної школи РАЕС» на 2018-2019 навчальний рік.

У 2018 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд спрямував понад 32 мільйони гривень державної субвенції. Дані кошти є додатковим ресурсом для соціально-економічного розвитку трьох районів Рівненщини та одного - Волині, які входять у тридцятикілометрову зону спостереження електростанції.

Вже більше чотирьох років колектив Рівненської АЕС організовує «фронт підтримки» для українських військових на сході країни. Ініціативною групою була передана чергова гуманітарна допомога військовослужбовцям.
У переліку об’єктів соціального призначення Рівненської АЕС чільне місце займає професійно-технічне училище (ПТУ). Кращі випускники закладу отримують можливість реалізувати себе у виробничих підрозділах поліського енерговелета та стати частинкою великого колективу рівненських атомників.

Продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС дозволило зберегти загальну генерацію атомної електроенергії до 2037 року. Але для заміщення потужностей, що виводитимуться, необхідно вже сьогодні вирішувати питання будівництва нових енергоблоків. Це може стати однією зі складових енергетичної стабільності держави.

З 27 по 30 липня за сприяння Рівненської АЕС, Міністерства молоді та спорту України на фестивальній галявині Білого озера відбудеться традиційний Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний форум «Біле озеро».
16 липня в Києві колегією Держатомрегулювання України прийнято рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС до 11 грудня 2037 року.

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади у місті-супутнику Рівненської АЕС у рамках публічних обговорень відбулися громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку № 3 РАЕС.

На Рівненській АЕС відбулася 18-а Рада фахівців з досвіду експлуатації (РФДЕ) АЕС України. Учасниками заходу стали відповідальні за даним напрямком представники НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів: Рівненської, Хмельницької, Южно-Української та Запорізької АЕС.
З метою реалізації права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта, рівненські атомники в Маневичах обговорили  з представниками влади та  громадськості  питання продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС у понадстроковий термін.
Голова Маневицької районної ради Анатолій Мельник повідомив, що до  райради звернулися представники Рівненської  АЕС, щоб,  відповідно до чинного законодавства, провести громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3. У грудні 2017 року закінчився проектний термін (30 років) експлуатації енергоблоку.
Робота з громадськістю є важливою складовою при прийнятті важливих державних рішень та є ознакою європейської інтеграції нашої країни. Враховувати думку населення під час продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків зобов’язує Закон України.
Відповідно до графіку ремонтів діючих енергоблоків АЕС України та згідно з узгодженою заявкою, 17 березня 2018 року планується відключення від енергомережі енергоблоку №2 РАЕС (ВВЕР-440) для проведення середнього планово-попереджувального ремонту, розрахованого на 45 календарних діб.
Результати аналізів еколого-хімічної лабораторії служби охорони навколишнього середовища РАЕС підтвердили, що у лютому хімічний склад вод річки Стир в регіоні розташування електростанції відповідав екологічним нормам.
Ґрунтуючись на принципах відкритості та доступності, а також з метою реалізації прав громадян і їх об'єднань на участь у розгляді процесів прийняття рішень з питань можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадпроектний термін, спеціалісти РАЕС провели громадські слухання у населених пунктах зони спостереження.
У лютому в м. Відень (Австрія) відбувся міжнародний семінар МАГАТЕ, присвячений оцінці проектної безпеки та зовнішніх загроз для ядерних установок. Серед більш як 30 фахівців із 15 країн світу учасником заходу виступив провідний інженер відділу ймовірнісного аналізу безпеки служби аналізу безпеки (САБ) Рівненської АЕС Віталій Охрімчук.
На резервних дизельних електростанціях (РДЕС) енергоблоку №2 РАЕС (ВВЕР-440) будуть встановлені нові акумуляторні батареї закритого типу 10 ОGi 800. В кінці січня цього року на заводі виробника «BAE Batterien GmbH» (Німеччина) успішно завершені приймально-здавальні випробовування обладнання.
Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), сприяє обміну досвідом експлуатації для того, аби її члени могли злагоджено працювати для підвищення рівня безпеки та надійності АЕС. Впродовж трьох років Молодіжний рух ВАО АЕС на Рівненській АЕС вивчає напрямки вдосконалення експлуатації атомних енергоблоків шляхом ознайомлення з кращими світовими практиками та взаємодією із провідними галузевими фахівцями.
З метою реалізації права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта, Рівненська АЕС повідомляє про громадське обговорення питання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін.
1. Інформація про суб’єкта господарювання
Відокремлений підрозділ «Рівненська АЕС» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (ВП РАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом»); 34400, м. Вараш, Рівненська область, Україна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., факс: (+38 03636) 2-23-49, https://www.rnpp.rv.ua) (місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

З метою реалізації права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта, Рівненська АЕС повідомляє про початок громадського обговорення питання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін. Продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків є визнаною світовою практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в країні.

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua