листопада

19

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На Рівненській АЕС відбувся цикл занять для школярів Володимирецького та Маневицького районів – учасників молодіжного освітнього проекту «Ядерна школа РАЕС».
Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України 13 листопада 2018 року на Рівненській АЕС планується проведення загальностанційного протиаварійного тренування спільно з органами управління та силами цивільного захисту Рівненської області.
На Рівненській АЕС розпочалися повторна партнерська перевірка (ППП) експертами Паризького центру ВАО АЕС та повторна корпоративна партнерська перевірка експертами Московського центру Асоціації.
Персональні стипендії НАЕК «Енергоатом» призначено кращим студентам профільних вузів з міста-супутника та зони спостереження Рівненської АЕС, які успішно навчаються. Серед партнерів Рівненської АЕС провідні енергетичні вузи України – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Одеський національний політехнічний університет та Національний університет «Львівська політехніка».
На Рівненській АЕС триває реалізація робіт щодо підвищення потужності енергоблоку № 4 на 1,5 %.
На майданчику Рівненської АЕС розпочала працювати комісія НАЕК «Енергоатом» з перевірки готовності підприємства до роботи в осінньо-зимовий період (ОЗП) 2018-2019 років.
Делегація Рівненської АЕС взяла участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Безпека та ефективність атомної енергетики», яка відбулась в Одесі й була присвячена 100-літтю заснування Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ).
Фахівці Рівненської АЕС взяли участь у міжнародних тренувальних навчаннях з вимірювання іонізуючого випромінювання в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
Для надійної, безпечної та безаварійної роботи обладнання та систем енергоблоків Рівненської АЕС на кожному з них щорічно проводяться планово-попереджувальні ремонти (ППР). 7 вересня з увімкненням в електромережу після ППР енергоблоку № 4 (ВВЕР-1000) завершилася ремонтна кампанія РАЕС 2018 року. Позаду планові середні ремонти енергоблоків № № 1, 2, 3 та капітальний ремонт енергоблоку № 4.
З метою формування потенційного кадрового резерву персоналу Рівненської АЕС, підтримки позитивного іміджу підприємства, популяризації атомної енергетики та налагодження міцних партнерських відносин РАЕС і Українського ядерного товариства (УкрЯТ) із навчальними закладами тридцятикілометрової зони спостереження електростанції, оголошується набір учнів до «Ядерної школи РАЕС» на 2018-2019 навчальний рік.

У 2018 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд спрямував понад 32 мільйони гривень державної субвенції. Дані кошти є додатковим ресурсом для соціально-економічного розвитку трьох районів Рівненщини та одного - Волині, які входять у тридцятикілометрову зону спостереження електростанції.

Вже більше чотирьох років колектив Рівненської АЕС організовує «фронт підтримки» для українських військових на сході країни. Ініціативною групою була передана чергова гуманітарна допомога військовослужбовцям.
У переліку об’єктів соціального призначення Рівненської АЕС чільне місце займає професійно-технічне училище (ПТУ). Кращі випускники закладу отримують можливість реалізувати себе у виробничих підрозділах поліського енерговелета та стати частинкою великого колективу рівненських атомників.

Продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС дозволило зберегти загальну генерацію атомної електроенергії до 2037 року. Але для заміщення потужностей, що виводитимуться, необхідно вже сьогодні вирішувати питання будівництва нових енергоблоків. Це може стати однією зі складових енергетичної стабільності держави.

З 27 по 30 липня за сприяння Рівненської АЕС, Міністерства молоді та спорту України на фестивальній галявині Білого озера відбудеться традиційний Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний форум «Біле озеро».
16 липня в Києві колегією Держатомрегулювання України прийнято рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС до 11 грудня 2037 року.

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади у місті-супутнику Рівненської АЕС у рамках публічних обговорень відбулися громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку № 3 РАЕС.

На Рівненській АЕС відбулася 18-а Рада фахівців з досвіду експлуатації (РФДЕ) АЕС України. Учасниками заходу стали відповідальні за даним напрямком представники НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів: Рівненської, Хмельницької, Южно-Української та Запорізької АЕС.
З метою реалізації права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, а також права на отримання повної та достовірної інформації про діяльність ядерного об'єкта, рівненські атомники в Маневичах обговорили  з представниками влади та  громадськості  питання продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС у понадстроковий термін.
Голова Маневицької районної ради Анатолій Мельник повідомив, що до  райради звернулися представники Рівненської  АЕС, щоб,  відповідно до чинного законодавства, провести громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3. У грудні 2017 року закінчився проектний термін (30 років) експлуатації енергоблоку.
Робота з громадськістю є важливою складовою при прийнятті важливих державних рішень та є ознакою європейської інтеграції нашої країни. Враховувати думку населення під час продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків зобов’язує Закон України.

Більше статей...

  1. Енергоблок №2 планується вивести у планово-попереджувальний ремонт
  2. Чисті води ріки Стир привабили лебедів
  3. Громади підтримують продовження терміну експлуатації енергоблоку №3
  4. РАЕС опирається на кращий світовий досвід у напрямку аналізу безпеки АЕС
  5. На резервних дизель-електростанціях енергоблоку №2 будуть замінені акумуляторні батареї
  6. Молодь РАЕС опановує кращий світовий досвід
  7. Громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС
  8. П О В І Д О М Л Е Н Н Я про діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» код згідно з ЄДРПОУ 24584661 інформує про намір провадити діяльність та оцінку її в
  9. РАЕС запрошує на громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3
  10. Еко-форум «Біле озеро» - свято молоді та мистецтва
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua