квітня

22

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На свято Сорока святих, 22 березня, весну починали вже припрошувати і закликати, щоб дати зрозуміти, з яким нетерпінням її чекають. Для цього пекли печиво у вигляді пташок, яке називали «жайворонками». 
«Світ, що оточує дитину, –  перш за все Світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму»,  – стверджував видатний педагог Василь Сухомлинський. Особливого значення він надавав «годинам замилування природою», під час яких діти вчаться слухати звуки природи, вчаться говорити у природи.

Нещодавно у Колківському ВПУ традиційно відбулось Свято професії. Тут оспівували ремесло вирощування та випікання хліба, а саме такі професії, як тракторист, комбайнер, водій, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, а також кухар, кондитер.

Нещодавно у Колківському ОЗ НВК відбулась зустріч старшокласників із уродженцями нашого селища, відомими людьми - Ярославом Гелетієм та Вірою Каразією.
1 лютого в  Маневицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназії під керівництвом вчителя історії Ольги Смусь  для учнів школи та професійного ліцею був проведений  захід «Пам’яті героїв Крут».
Хоч курси підвищення кваліфікації проходили у минулому році, але я ще досі живу ними. «Діяльнісно-орієнтований та компетентнісний підходи до навчання англійської мови» - таку вони мали назву. Вчителі опрацьовували соціально-гуманітарний, професійний, фаховий, діагностично-аналітичний  модулі. Ми мали змогу підвищити фахову компетентність – важливий чинник успішної професійної освіти, адже сучасний навчально-виховний процес спрямований на реалізацію основних положень реформи нової української школи, розвиток креативності учнів, модернізацію освіти. Чимало цікавих змістовних занять провели методист англійської мови ВІППО Бацмай С.А., волонтер Корпусу Миру Кера Шродер, викладач факультету прикладної лінгвістики СХЄУ канадець Дон Пуфайл, заслужений вчитель України, декан факультету іноземної філології Рогак О.О., методист видавництва "Macmillan" Цегей О.Є. 
На початку січня здійснилася давня мрія учнів нашої школи - екскурсійна поїздка до Києва. Повернулися звідти із неповторними враженнями і впевненістю, що кожен українець має обов’язково побувати у столиці нашої держави, познайомитися із історією давнього славетного міста, закарбувати у пам’яті подвиг Небесної сотні, звитяжну боротьбу у роки Другої світової війни, помолитися в Києво-Печерській лаврі за здоров’я близьких та рідних, за мирне небо над головою.
Уроків англійської мови вчителя Галини Андріївни Зінько ми чекаємо з великою радістю, бо вони неповторні, нетрадиційні, яскраво оформлені. Нам цікаво разом з вчителем подорожувати країнами світу, демонструвати свої уміння на уроках-вікторинах, уроках-спектаклях, відеоуроках, які здійснюються при  обов’язковій участі всіх учнів класу. 
В рамках Тижня  права у Маневицькому професійному ліцеї було проведено зустріч з представниками правоохоронних органів та райдержадміністрації. 
Нещодавно у ЗОШ  І-ІІІ ст. №1 ім. Героя України Андрія Снітка смт Маневичі пройшов  тиждень  інклюзивного та  індивідуального навчання. Його провели вчителі школи Семенюк О.В, Метенчук А.В, Кальчук О.В., Бубнюк С.В., Кравчук Н.В., Піддубна Л.В., Левчик С.В., Гладких Т.П. 
Цікаво  і змістовно пройшов  тиждень   патріотичного  виховання в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Серхів – філії ОЗ ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне. Організували і провели його вчитель української мови і літератури  Наталія Андріївна Сидорук та вчитель зарубіжної літератури  Валентина Володимирівна Паламар.
На базі НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія ім. А.П. Бринського» діє фольклорний колектив «Ясноцвіт» під керівництвом вчителя української мови та літератури Галини Кузьмук.
Свято народної пісні відбулось  нещодавно у Гораймівському  Будинку культури. Організатором, режисером величного дійства стала керівник церковного хору, вчитель музики місцевої школи Наталія Кравчук. А це було таки справжнє дійство, яке допомогло глядачам поринути у казковий світ прекрасних народних звичаїв та традицій. Серед них - "Благослови, мати, весну закликати" за участю найменших артистів Дмитра Колесника та Ірини Кравчук, інсценізації уривків народних вечорниць з примовками, жартами, дотепним гумором та життєвими історіями, неповторні обряди купальського свята, жнивні та осінні трудові обряди українців.

До Черемського заповідника члени клубу «Золотий вік», який діє при Маневицькому територіальному центрі, давно хотіли завітати. І ось бажання здійснилось. Налаштовані на позитив, дружньо всілися в автобус і відправилися до заповідника на екскурсію. 

Цими днями вчителі ЗОШ І-ІІ ст. с.Велика Ведмежка – філії ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Цміни» у рамках проведенням Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності побували з групою школярів на екскурсії в смт Маневичі, де відвідали  пожежно-рятувальну частину  №13.
13 жовтня в бібліотеці с. Копилля відбулась зустріч з учасниками АТО та сім’ями загиблих під назвою «Герої живуть поряд із нами». Свято для наших захисників було організовано працівниками культури, сільської ради та за підтримки ТОВ «Баффало».
У Великоосницькій ЗОШ І-ІІІ ст. проведено військово-спортивні змагання «Козацькі ігри», присвячені Дню українського козацтва.

Під такою назвою у приміщенні клубу с. Городок пройшов тематичний вечір до Дня захисника України, спільно організований зав. клубом Оленою Лісовецькою, зав. сільською бібліотекою  Ларисою Горайчук, дирекцією НВК  «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ с. Городок».

В останні роки активізуватися процеси співробітництва української професійної освіти з європейською. До них долучився і колектив Колківського ВПУ, який намітив шляхи партнерства з європейськими країнами.
Завдяки співпраці зі Старопольською вищою школою учні училища мають можливість продовжити навчання у магістратурі Європи, здобути європейський диплом бакалавра за 3 роки в Польщі та пройти виробничу практику у країнах Європи. Є успіхи співпраці зі Словаччиною. Учні мають можливість проходити виробничу практику у словацьких закладах харчування.
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua