січня

21

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Маневичанин Владислав Кубах обрав нелегкий, особливо в наш час, професійний шлях. Він вирішив стати військовим, адже мріяв про це з дитинства. Нині він навчається в Одеській військовій академії на факультеті підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ.
Без армії Владислав не уявляє  свого життя, тому старанно навчається, здобуваючи теоретичні знання на заняттях, а практичні – на полігоні та беручи участь у міжнародних навчаннях.
- Ще в класі десятому  визначився із вибором професії, - розповідає Владислав. – Вплинуло і те, що мій батько служить офіцером у Збройних силах України. А коли розпочалася війна на сході України, я ще більше утвердився в рішенні: буду захищати країну. Разом зі мною навчається мій товариш, колишній однокласник Антон Дерлюк. Із 7 класу сиділи за одною партою, нині в казармі поруч наші ліжка. В Антона брат десантник, тож ми обидва мріяли носити такі ж шеврони.
Навчання, звісно, нелегке. Та хлопці не бояться труднощів. Опановують усі ази професії, а десантнику потрібно багато чого вміти. Я дізналась, що Владислав вже здійснив двадцять п’ять стрибків із парашутом, вміє водити бойові машини, опанував різні види зброї.
- У нас дуже високопрофесійні викладачі, - з гордістю розповідає курсант. – Більшість офіцерів брали участь в АТО. Пам’ятаємо їхні слова: «Краще мати одного хорошого, грамотного і професійного офіцера, ніж п’ятеро офіцерів-невдах», отож намагаємось виправдати надії наших наставників.
Запам’яталася Владиславу участь у міжнародних навчаннях «Сі Бриз-2017», що проходили влітку минулого року за участю представників 16 країн світу.
- Практичний досвід отримали величезний, - відзначає майбутній офіцер. – Програма навчань була насиченою, завдання нелегкими. Проводились спільні тренування, здобули колосальний досвід, а ще пройшли перевірку на витривалість та мужність. Приємно, що наша академія показала непоганий результат,  - ми посіли друге місце. А ще цікаво було спілкуватися із військовими з інших країн. Я потоваришував із американцем на ім’я Блейк, і нині підтримую із ним зв'язок.
Із Владиславом я ще раз зустрілася на уроці мужності, який проводила вчитель Тетяна Миткалик у його рідній школі №1 ім. Героя України Андрія Снітка. Разом із Антоном Дерлюком він розповів школярам про професію військового, про почесну місію захисту Вітчизни.
- Я гордий, що у нашій школі навчався Андрій Снітко, з ним я був знайомий із дитинства, - розповів майбутній офіцер. – Його любов до України, поцінування дружби – це приклад для всіх нас. Нам треба бути гідними його подвигу. 
На уроці мужності йшлося про патріотизм, Небесну Сотню та героїв АТО. «Ми обов’язково переможемо», - переконаний Владислав. А ще він впевнений, що служба в армії кожному юнакові допоможе змужніти і відповідальніше ставитись до своїх вчинків у житті.
Нині в академії Владислав командир відділення, він вже несе відповідальність за своїх товаришів. А ще пише вірші. Один із них написаний до ювілею тата – у ньому вдячність за батьківську науку, неоціненні уроки життя. Є і присвячені рідній Україні. Ось рядки одного з них:
«Ще не вмерла Україна» - 
Лунає дзвінко по Землі,
Наш дух вкраїнський – то є сила,
Бо ми нащадки козаків.
Не падай на коліна, Україно,
Бо ми з тобою! Ми – це твій народ.
За тебе душу віддамо і тіло – 
І не потрібно нам високих нагород.
Владислав із друзями обрав почесну професію – захищати Батьківщину. Це нелегкий шлях. На ньому буде все: труднощі та небезпека, радість перемоги, біль невдач, справжня чоловіча дружба. Це шлях справжнього чоловіка. І я пишаюся, що Україна має таких синів, що ми маємо таких захисників.
Надія РОДЕНКО,
смт Маневичі.
На знімку: Владислав Кубах (праворуч) із Антоном Дерлюком.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua