лютого

19

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Ще одна трагічна історія українського народу стала загальновідомою завдяки українській громаді, яка проживає на території Польщі. Йдеться про події 1944 року, коли упродовж двох днів 9 та 10 березня в селі Сагринь, що на Холмщині у Польщі, було розстріляно, закатовано, зарізано понад 1000 осіб, в тому числі понад 100 дітей. Це зробили тисячі добре озброєних кінних та піших бойовиків 27 Волинської дивізії польської Армії Крайової та відділів Батальйонів Хлопських під командуванням Станіслава Басая (псевдо "Рись"). 
У поминальних заходах, що проходили 8 липня в Сагрині, взяв участь Президент України Петро Порошенко, депутати Верховної Ради України, міністри українського уряду, дипломати з послом України у Польщі  Андрієм Дещицею, делегація української громади Польщі, колишні жителі Холмщини, представники з кількох областей України з керівниками й громадськими активістами, серед яких і делегація з Маневицького району.
Понад тисячу українців на чолі зі своїм президентом біля Меморіалу Слави у селі Сагринь заспівали Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинно убієнних українців. 
- Наш перший людський і християнський обов'язок - пам'ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали більше розбрату і протистоянь. І сьогодні ми тут для того, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам'ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями, за те, що вони ходили до іншої церкви. І разом з ними ми пам'ятаємо всіх, хто був невинно вбитий, - наголосив Петро Порошенко.
Президент провів офіційну частину відкриття Меморіалу Слави, а духовенство освятило його.  Глава держави також поклав квіти до Меморіалу. Воїни роти Почесної варти встановили кошик квітів зі стрічкою національних кольорів України та надписом «Від Українського народу».
Також делегація від Маневицького району у складі 200 осіб відвідала  цього дня село Гончий Брід Ковельського району разом з Президентом України Петром Порошенком, де взяла участь у заходах із вшанування пам’яті українців ‒ жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років. 
Приїхавши у село, Петро Порошенко насамперед поклав квіти до пам’ятника. Згодом його запросили до слова. Але гарант запропонував присутнім спочатку спільно виконати Гімн України, а вже тоді звернувся до людей з промовою: 
- Я хочу, щоб вся Україна і весь світ почули, що Волинська трагедія є болісним уроком для двох народів. Сюди я приїхав із села Сагринь, що на Холмщині. Цього візиту Президента України Холмщина чекала багато років... Ми шануємо і пам'ятаємо кожного вбитого. Наші народи об'єднані спільним минулим. Тепер ми маємо міцні стосунки, маємо спільне європейське сьогодення і майбутнє. Сучасні покоління поляків та українців не мають права розділятися, адже завжди у цьому виграє третя сторона – не українець і не поляк, а той, хто нині чинить агресію, ворог, зайда, окупант. Ми ніколи не дамо йому жодного шансу. 
Також він додав, що на його переконання, Польща та Україна засвоїли урок.
Після цих слів і українців, і поляків, які загинули під час конфлікту, вшанували хвилиною мовчання. 
- Вічна пам'ять кожному українцю, вічна пам'ять кожному поляку, - сказав керманич держави.
Петро Порошенко прийшов на пам’ятні заходи разом зі свідком трагічних подій Володимиром Янком. Тож далі слово дали йому. Він пригадав, що поляки і українці до Другої світової війни мали дружні відносини.
Далі ж місцевий священнослужитель запросив Петра Порошенка взяти участь у спільній молитві за упокій душ вбитих у Гончому Броді українців.
Відділ з питань внутрішньої 
та інформаційної політики
апарату райдержадміністрації.
На знімку: делегація Маневиччини в Сагрині.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua