лютого

19

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Рок-музика – стиль життя маневичанина Віталія Малишка. Як засновник і учасник гурту «VISCULA», він уже понад 16 років виступає на сцені  – рок-н-ролить в різних  куточках планети. 
А почалося  все 
з...  «Чуми»
Захопився музикою Віталій ще навчаючись в Маневицькій ЗОШ № 1. Дванадцятирічним він пішов опановувати  гру на гітарі в музичну школу.
– Маючи списані після розформування меблевої фабрики музичні інструменти, я в 14 років організував з хлопцями-однодумцями рок-групу «Чума». Свій дебютний концерт після закінчення 10-го класу ми грали для випускників нашої школи. Це було незабутньо. Відривались на повну, співаючи пісні за власними текстами та музикою – ділиться спогадами музикант і додає, що цей перший концерт найбільше запам'ятався з-поміж сотень усіх інших. 
Після закінчення школи  Віталій Малишко здобуває професію режисера у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського, бере активну участь у музичних тусовках,  грає в місцевих рок-гуртах. 
Рок-гурт «VISCULA»
У 2002 році в місті Луцьк Віталій стає засновником і учасником гурту «VISCULA».
– Серед чотирьох музикантів, у його складі наступні шість років грав і маневичанин Андрій Олексюк (бас-гітара), з яким ми познайомились  в Луцьку,  тож гурт був наполовину маневицьким, –  розповідає рок-н-рольщик. 
Гурт відіграв більш ніж 100 концертів на території України і Польщі, брав активну участь у різноманітних фестивалях та міжнародних проектах. Склад гурту міняється, але залишається гітарист Віталій Малишко і любов «VISCULA» до рок-н-ролу!
У 2008 році «VISCULA» переживає труднощі і  йде у творчу відпустку.
 Після 3 років «мовчання» настає новий, не менш успішний етап в історії «VISCULA». Колектив запрошують на масштабні фестивалі: «Рок Січ» м. Київ, «Тарас Бульба» м. Дубно, «Володимир» м. Володимир-Волинський, російські рок-фестивалі, де музиканти ділять сцену з іменитими зарубіжними та українськими колективами. У 2013 році на конкурсній основі «VISCULA» представляла місто Луцьк на найпрестижнішому фестивалі України «Червона рута»,  де перемогла відразу в двох номінаціях - «Поп-музика» та «Інша музика». 
 У 2014 гурт заключає на півроку контракт із китайською компанією і переїжджає  в КНР. В Китаї   «VISCULA» виступає в дванадцяти найбільших провінціях, зокрема і в Шанхаї та Гонконзі. Музикантів дуже добре сприймає публіка, тож хлопці продовжують контракт ще двічі і загалом проводять в «Піднебесній» півтора року. 
Навколо світу 
з рок-н-ролом
В 2016-17-му рр. Віталій Малишко і в складі гурту «VISCULA», і як запрошений в інші гурти гітарист, виступає в багатьох країнах Європи, Латинської та Північної Америки. 
– Виступаючи на круїзному лайнері, що курсував біля берегів Північної Америки у водах Тихого, Атлантичного та Північного Льодовитого океанів, побував у численних країнах, на островах,  – ділиться музикант.
Пісні гурт виконує англійською мовою, якою Віталій Малишко добре володіє, навіть читає англомовні історичні та географічні  книги зі своєї колекції, яка щоразу поповнюється новими екземплярами, привезеними з різних країн.  На розмовному рівні опанував музикант китайську, а на кораблі  вивчив іспанську.
Минулого року Віталій разом з англійськими колегами-музикантами формує новий склад «VISCULA» у Лондоні, де нині гурт активно виступає на літніх фестивалях Великобританії та готується до запису нового альбому. 
– Де б не був, а додому завжди хочеться. Особливо десь після трьох місяців мандрів, – посміхаючись, розповідає пан Віталій. – Починаю думати, що б то підремонтувати, підфарбувати на батьківському обійсті в Маневичах. А ще тут відбуваються приємні зустрічі з друзями. Майже щотижня збираємось пограти в домашній музичній студії, найчастіше – з моїми товаришами Русланом Зіньковим та Сергієм Сахніком. 
В будинку Малишків цілісінька кімната відведена під експонати з подорожей: сувенірні речі, що передають колорит різних країн; раритетні книги; географічні карти; монети; предмети старовини; ракушки з різних морів і океанів – про все це їх власник цікаво і натхненно розповідає різні історії, «це моє улюблене місце»  – відзначає пан Віталій.  
– Музику у світі люблять, це інтернаціональна мова. Та й подорожувати я люблю – ще маю поїхати в Африку та Австралію, і в Індійському океані ще не плавав, а так побував уже на всіх материках... – ділиться Віталій Малишко, в планах на майбутнє  в якого – творчість і мандри. 
Ну що ж, хай усе вдається!
Юлія Музика. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua