лютого

19

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Щороку саме на початку літа актуальною стає проблема із питною водою як в райцентрі, так і в окремих населених пунктах району, про що свідчать численні звернення громадян. Причиною цьому є неналежний стан водомереж, недостатня кількість артсвердловин та їхня низька потужність. Аби вирішити наболілі питання 21 червня голова РДА Андрій Линдюк за участю голови районної ради Анатолія Мельника провів нараду із окремими керівниками структурних підрозділів РДА та організацій і установ району. 
В Маневичах проблема водопостачання полягає й у тому, що послуги з водопостачання населенню, окрім Маневицького ВУЖКГ, надають районні та відомчі установи, такі як залізниця (обслуговує 300 дворів), Маневицька ВК-42 (64 двори), Маневицький ТБЗ, ДП «Маневицьке ЛГ», Маневицька ЦРЛ, відділ освіти РДА та Маневицький профліцей. А вони, не маючи відповідних ліцензій, не повинні цього робити. Люди ж, отримуючи воду від таких організацій, не можуть скористатись програмою державного субсидіювання. 
Андрій Линдюк висловив позицію, що у райцентрі має бути один господар, який відповідатиме за ситуацію із водою, – це Маневицьке ВУЖКГ, по інших населених пунктах – КП «Маневицький райсількомунгосп». Найпростіше та безболісно можна вирішити ситуацію із районними організаціями, такими як Маневицька ЦРЛ та відділ освіти РДА, значно складніше із відомчими підприємствами. 
Охарактеризувавши ситуацію із водопостачанням в райцентрі, Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк запевнив, що селищна рада готова прийняти на баланс обслуговування артсвердловин та водомереж від інших організацій. Головою РДА було рекомендовано очільнику громади написати листи всім структурам, які надають воду населенню, щодо передачі на баланс селищної ради їхніх водомереж та артсвердловин. 
Начальник Маневицького ВУЖКГ Леонід Ковальський, доповідаючи про проблемні питання водопостачання райцентру, зазначив, що, на жаль, в період засухи води дійсно не вистачає, і вона, найчастіше, використовується для поливів городів, газонів, наповнення басейнів тощо. Під час перевірок у таких абонентів були в наявності встановлені лічильники води, тому заборонити використовувати воду не можна. Контролювати ж тих водокористувачів, які не мають лічильників і неощадно використовують воду, доволі проблематично. Технічно подавати більше води теж не вдається, оскільки все регламентується дебетом (потужністю) свердловин, яких у Маневичах нині сім. На його думку потрібно працювати над відновленням наявних недіючих свердловин, вводити в дію нові, запросити відповідних спеціалістів-проектантів для вивчення ситуації.
На якісному складі води, зокрема допустимій нормі нітратів при введенні в дію додаткових артсвердловин, що дозволило б покращити ситуацію із водопостачанням, наголосила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Маневицькому районі Наталія Маковецька.
Курувати даний напрямок роботи призначено начальника управління регіонального розвитку РДА Олександра Турика.
Щодо водопостачання в межах району, то найбільш критична ситуація склалась в Старому Чорторийську та Костюхнівці. Як зазначив керівник Маневицького райсількомунгоспу Микола Мельник, у с. Старий Чорторийськ проблеми із водопостачанням у центрі села можна вирішити запустивши свердловину на фермі. У Костюхнівці потрібно прокладати водопровід вздовж траси. Проблеми водопостачання с. Велика Ведмежка залежать від того, наскільки швидко буде введена сільським головою в експлуатацію добудована свердловина. У Цмінах половині населення села надає воду Маневицький райсількомунгосп, а іншій – СВК «Зоря», який не має ліцензії, тому ці жителі й мають проблеми із субсидіюванням. Вирішити ситуацію у Підцаревичах можливо буде після проведення ремонту дільниці водомережі, де прокладена каналізаційна труба та стаються часті пориви. У Комаровому потрібно добудовувати водопровід. 
Начальнику відділу освіти РДА та начальнику КП «Маневицький райсількомунгосп» було доручено спільно попрацювати по тих селах, де реально передати водомережі від освітніх закладів на баланс Маневицького райсількомунгоспу, а таких в районі є 18.
Оскільки на усунення всіх недоліків водопостачання в районі необхідні чималі кошти, то за один-два роки всі проблемні питання вирішити не вдасться. Тож голова РДА Андрій Линдюк дав доручення начальнику управління регіонального розвитку Олександру Турику спільно із начальником КП «Маневицький райсількомунгосп» Миколою Мельником та начальником Маневицького ВУЖКГ Леонідом Ковальським до 1 серпня розробити дієву районну програму щодо питної води, розраховану на три роки. До кінця року вона повинна бути внесена на розгляд та затвердження районної ради. В програмі мають бути передбачені необхідні кошти на передачу об’єктів, ремонти, проекти, виготовлення документації тощо.
Сергій ГУСЕНКО.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua