травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Наприкінці квітня синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії православній церкві в Україні. Єдина Помісна Церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 
На думку більшості священнослужителів, політичних і духовних діячів - рішення Константинопольської Матері-Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Київська Русь, праматір України, прийняла хрещення.
Надання Томосу сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян. Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні, а також сприятиме миру, свободі та процвітанню Української держави.  А ті, хто намагається розпалити протистояння між вірянами різних конфесій, явно сповідують не заповіді Божі, а меркантильні чи інші інтереси, або ж працюють за вказівкою «московських» кураторів, виконують своє завдання деструктивного характеру. Такі особи не думають, що за свої вчинки потім доведеться відповідати спочатку перед судом людським (ст. 161 КК України: «дії, спрямовані на  розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті»), а потім перед судом Божим.
Тому потрібно поважати вибір українського суспільства напрямку, який веде до незалежності своєї Церкви та її визнання на світовому рівні. 
Незалежна держава починається з незалежної Церкви!
Валерій СТАСЮК.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua