червня

16

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Масниця – стародавнє слов'янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Церква іменує святкування Масниці Сирною седмицею.
В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята - Великодня - та передує семитижневому посту. У 2019 році масничний тиждень розпочався четвертого  і триватиме до десятого березня. 
Увесь тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масниця – понеділок, вівторок і середа і Широка Масниця – четвер, п'ятниця, субота та неділя. 
Сім днів поспіль дозволено їсти масло, рибу, яйця та молочні продукти. Останній день Масниці називається Прощеною неділею, тому що в цей день усі просять прощення одне в одного за зло, яке було заподіяне протягом року. Головне для людини в Прощену неділю – це щире каяття у скоєному злому вчинку по відношенню до іншої людини і прощення своїх кривдників. Як ми прощаємо інших, так і Господь простить нам наші гріхи. Прощати інших – значить очистити душу!
Великодній піст є найсуворішим та найголовнішим постом, у період якого варто утримуватися від веселощів, радощів і приділити час на духовний розвиток. Початок Великого посту в 2019 році припадає на понеділок 11 березня, а завершиться він в суботу 27 квітня. Великдень християни відзначатимуть 28 квітня. Загальна тривалість Великого посту складає 48 днів.
Оксана ЯРОЩУК.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua