червня

16

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Останнім часом все частіше чуємо про непередбачувані природні явища. Та це й не дивно. Втручання людини в чуттєвий світ природи дається взнаки. Взимку, як диво, зацвітають дерева чи квіти, а влітку вони вкриваються снігом… Молоді люди сприймають метаморфози й подібні явища як належне, а от старше покоління пам’ятає, що все було інакше… Кожна пора року була неповторна, не схожа на іншу. Наприклад: Літо мало посмішку.
Навесні, в травні хлопчаки шукали першу-ліпшу водойму, аби пірнути й оголосити початок літнього сезону. Літо лукаво всміхалось, наче вгадувало дитячі мрії, і… посилало дощі… Інколи затяжні, прохолодні вдень, з теплими ночами. В лісових насадженнях під дубовим листям з’являлись перші боровички.
Позіхаючи, прокидалося Сонце. Показувало дорогу грибникам своїми промінчиками. Літо знову всміхалось і дні ставали спекотними. Грибники ще не натішились дарами природи, а вже все довкола повнилось солодкими пахощами. Квітувала липа. Теплий,  погідний липень допомагав пакувати валізи на відпочинок…
Здавалось, теплі дні та ночі будуть довгими до безкінечності. Літо ж загадково всміхалося… Хто міг розгадати таємницю цієї посмішки? Старенькі бабусі упродовж багатьох років вивчали посмішку Літа, отож «прогнозували» погоду майже до точності. Вони вже знали, що незабаром вранці шибки вікон вкриються сизими краплями, повітря стане прохолоднішим. Та в очах Літа було ще стільки тепла, щедрості! Дозрівали яблука. Падали додолу груші… Серпень… У повітря впліталися нотки не схожі на літні.
Літо знову загадково посміхалось… Здається трішки зі смутком.
Не можна збагнути загадкової посмішки Літа. Наче воно відчувало, що згодом не буде таким тихим, спокійним, теплим і з райдугами без буревіїв, граду та шквалів. Чому теперішні пори року суттєво різняться від колишніх? Хто так образив Літо? Звичайно ми, люди, своїм втручанням в гармонію світу природи. А відтак ─ побиті градом поля, понівечені шквалами людські оселі, дерева, лісові масиви…
Посмішка Літа нагадує жіночий образ знаменитого художника.
Час та лихоліття безсилі над теплом, досконалою красою і загадковістю…
…Сподіваюсь у нас є ще час повернути посмішку Літа…
Лариса Шевчук,
смт Маневичі.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua