червня

16

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Варто знати кілька золотих універсальних правил: вирощувати капусту на одній і тій же ділянці можна тільки з інтервалом у чотири роки;  восени обов’язково потрібно перекопати ґрунт, щоб всі відкладені в ньому личинки опинилися на поверхні і померзли взимку;  чергувати з капустою бажано інші рослини, які відлякують шкідників капусти або навпаки приваблюють своїм ароматом комах, небезпечних для ворогів капусти (чорнобривці, кріп, м’ята, коріандр); дуже сприятливими є  раннє висаджування культури і активна підгодівля – добрива знищують шкідників, а підгодованій і «сильній» капусті не страшні хвороби.
Велику загрозу хрестоцвітим культурам становлять капустяна попелиця, капустяний і ріпаковий білани, капустяна міль і капустяна совка. 
Ефективна боротьба зі шкідниками капусти повинна базуватися на проведенні агротехнічних, хімічних і біологічних заходів. Можна застосувати такий нетрадиційний засіб захисту:  третю частину відра подрібнених листків лопуха настояти у 2/3 відра води протягом 3 діб. Обробляють капусту, направляючи розчин на нижню частину листя, де оселився шкідник 3-4 рази через 7 днів. Однак, основними і найбільш дієвими залишаються хімічні методи боротьби.
З агротехнічних прийомів -   регулярний обробіток ґрунту в міжряддях; своєчасна посадка здорової, добре розвиненої розсади; знищення бур'янів, які є додатковим кормом для імаго та личинок шкідників і стають вогнищами їх розмноження та накопичення; розпушування міжрядь у період заляльковування капустяної совки; збір і видалення стебел капусти та рослинних решток. 
Протягом вегетації проти листогризучих шкідників рекомендується проводити обробки посівів інсектицидами. Слід враховувати найчутливішу фазу розвитку шкідника, а це як  правило, личинкова фаза (молодший вік) та строк останньої обробки до збирання врожаю. Препарати слід купувати у спеціалізованих магазинах, перевіряючи строки придатності даного продукту.
Зоряна Ліщук,
провідний спеціаліст  Держпродспоживслужби                       
 у Волинській області.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua