червня

16

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

В зеленому і ошатному Городку на піщаному горбочку в центрі села квітує розкішний розарій, виплеканий  Леонідом Неродиком. 
Подивувало, що минулоріч на День села нагороду в номінації «Кращий квітник» отримав молодий чоловік. Перебуваючи в Городку, я не оминула квіткове царство пана Леоніда.
Вже чотири роки після смерті матері господарює середній із трьох братів-Неродиків Леонід удвох із батьком. Чоловіки тримають корову, свиней, обробляють чимало землі, люблять «тихе полювання», доглядають молодий фруктовий сад. В чистоті та охайності підтримують вони  будинок та чимале обійстя, окрасою якого є розарій. 
Якщо вірити тому, що квіти – часточки раю на землі, то побувати в раю не так вже й важко – варто просто завітати  на обійстя Неродиків. В цьому райському куточку з ранньої весни до пізньої осені лунає кольорова симфонія  чарівності квітів. Тільки зійде сніг, а вже  перші дзвінкі весняні ноти звучать у виконанні підсніжників, далі музичну естафету підхоплюють крокуси, тюльпани, нарциси, півонії, лілії...  Та, безперечно, перша скрипка квіткового оркестру належить трояндам. Їх в Леоніда Неродика налічується близько шістдесяти сортів. Тут троянди на будь-який смак: від білих до бордових, чайно-гібридні, паркові, мініатюрні, плетисті... Вони милують око своєю пишністю і водночас ніжністю не тільки свого господаря, а й усіх перехожих. 
– Трояндовий сад заклала ще моя нині покійна мама, її захоплення цими квітами передалось і мені. Дуже приємно, коли троянди цвітуть... – розповідає пан Леонід, який щороку примножує мамину колекцію троянд – виписує нові сорти квітів поштою, купує на ринках, саджає живці.
– Минулоріч із 40 висаджених під банки живців прийнялося лиш 12, та це мене не розчаровує, адже матиму більше десятка нових кущів, – ділиться господар. 
Троянди у пана Леоніда яскраво і рясно квітують. А секрет їхнього «здоров'я», як зазначає молодий квітникар, – у вчасному оприскуванні від шкідників та хвороб, частому щедрому поливі, правильному обрізуванні та систематичному підживленні рослин добривами. Не втрачає він троянди і через сильні морози: 
– Всіх їх на зиму обов'язково  вкриваю двома шарами: з початком приморозків перегноєм, а вже при 10 градусах морозу – ще й хвоєю або тирсою. 
– А дівчатам даруєте троянди? – запитала я в пана Леоніда. 
– Так, але це буває нечасто... – відповів він. 
Вочевидь, ще немає тієї обраниці, для якої  Леонідові не жаль буде і оберемків улюблених квітів. 
Юлія Музика.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua