січня

19

П'ятниця

Офіційні вітання

Останні коментарі

СПИСОК 
ПРОДУКТІВ
Якась жінка в старому вбранні увійшла до продуктової крамниці. Наблизилася до господаря і стиха спитала, чи може вона взяти трохи їжі на виплату. Пояснювала йому, що чоловік її важко хворий і не може працювати, а їхні четверо дітей голодні. 
Господар буркнув, гублячи терпіння, і сказав їй іти геть. 
8 січня відбувся перший у нашій  громаді окружний фестиваль колядок та щедрівок «Хай минає рід біда, бо до хати йде коляда». У фестивалі взяли участь фольклорні колективи «Прилісняни», «Полісся» з Лишнівки, «Журавлинонька» із Замостя, «Берегиня» із Галузії, «Калинонька» з Городка, хор Свято-Троїцького храму с. Прилісне та вихованці недільної школи  (керівник Оксана Волкова). 

Поезія безсмертна – про це свідчить поетичне слово нашої землячки Світлани Костюк (Бусел), якої вже рік немає з нами…

(зі спогадів жительки с. Нові Підцаревичі Валентини Валуєвої)
Війна і повоєнна розруха зробили 1940-ві роки чи не найтяжчими в історії минулого століття. Та і в цей час люди шанували Різдво Христове. Селяни цілий рік по жменьці збирали найкраще борошно, щоб спекти хліб на свята і приготувати гостинці для колядників. 
Душевне тепло, позитивні емоції, святковий настрій, спомин про українські народні звичаї та традиції дарували усім присутнім українські вечорниці, що провели члени клубу «Золотий вік» та «Університету третього віку», що діють при територіальному центрі соціального обслуговування населення РДА.
Справжнє свято дівочої краси, вроди та вишуканості відбулося 13 грудня ц.р. у РЦ «Промінь» м. Луцьк, де проходив десятий ювілейний конкурс краси Східноєвропейського університету імені Лесі Українки.  Серед чотирнадцяти чарівних студенток, які представляли свої факультети і боролись за право отримати корону «Міс університету 2017», була й студентка         2 курсу факультету історії, політології та національної безпеки, маневичанка Яна Гусенко.

Я чула чимало захоплюючих відгуків про весільні короваї Людмили Покидюк із Довжиці. А путівку у професійне життя їй дало Колківське ВПУ, яке вона закінчила, отримавши спеціальність «кухар-кондитер».

Цьогоріч вчитель-пенсіонер Ганна Войчук із Лісового, яка віддала освітній галузі 43 роки життя, відзначила свій 90-літній ювілей. Навіть у такий поважний вік  жінка не розлучається із книгою, із якої черпає багато корисної інформації.

В Черемському природному заповіднику (ЧПЗ) відбулось засідання науково-технічної ради (НТР). На засіданні розглядались питання першочергових заходів, намічених Проектом організації території та охорони природних комплексів в ЧПЗ.

Посміхаюся нині життю, хоч прожиті роки за плечима. Не підвладні вони вороттю, не зустрітися більше із ними.
Такими словами розпочався  ювілейний вечір до 80-річчя нашого односельчанина, вчителя, громадського активіста, голови ветеранської організації Прилісного,  літописця села, краєзнавця і просто хорошої та чуйної людини – Михайла Івановича Романіка.
Нещодавно в НВК села Городок проходив тиждень української мови. Організатори тижня, вчителі початкового навчання Надія Ремінська та Олена Мефанік, розробили цікавий план заходів із вікторинами, конкурсами та інсценівками. А завершився тиждень  мови святом, яке проводилося з нагоди відзначення Дня української мови та писемності. 
Незабутні враження справила на учнів та вчителів ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Рудники зустріч із волонтером Корпусу Миру американцем Крістофером Де Карменом.
Під наставництвом керівника зразкової літературної студії «Первоцвіт» районного Центру творчості дітей та юнацтва Любові Боричевської сотні юних жителів району зробили перші кроки у літературній творчості, розкрили свої здібності, обрали професійний шлях.

Маневичанка Наталія Шишолік, керівник  Маневицької районної громадської організації інвалідів «Довіра», третьокурсниця Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки факультету «Документознавство та інформаційна діяльність» стала призером обласного конкурсу «Кращий студент Волині  - 2017» у номінації «Кращий студент-громадський діяч».

Святкова атмосфера, яскравість і вишуканість панували 9 листопада – у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва - в залі Волинського академічного обласного театру ляльок, де відбувався заключний етап обласного конкурсу професійної майстерності серед творчих працівників сільських клубних установ «Мій край – моя земля».

Вже стало доброю традицією у нас, учнів та педагогів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Костюхнівка, щороку, 9 листопада, у День української  писемності та мови, брати участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту, мета якого не тільки перевірка грамотності, а, в першу чергу, єднання. 
До Маневицького ДНЗ №1 «Веселка», осінь принесла із собою свято, яке підготували  вихователі, музичні керівники та діти. Святково прикрашена зала, посмішки малят  зустрічали гостей, які прийшли на свято. Усі дітки із великим задоволенням співали пісні,  розказували віршики, прославляючи осінь за її красу та врожаї. Завітала до вихованців і сама винуватиця свята - щедра Осінь, яка принесла  із собою різноманітні овочі та фрукти. 
Маневицькому краєзнавчому музею 
виповнилося 50 років
Маневицький краєзнавчий музей вважається одним з найкращих не лише на Волині, а й в Україні.
Упродовж п’яти десятиліть працівники закладу займаються науково-дослідницькою, просвітницькою, виставковою роботою, охороною та збереженням пам’яток культурної спадщини. В останні роки прикладаються значні зусилля, аби музей став і туристично-екскурсійним центром краю.

Фейсбук-історія з життя туриста 

Хто не був у Європі, остерігайтеся туалетів, не до шмиги вони нам! У Штутгарті мала потреба змусила зайти ввечері у вуличний громадський біотуалет.
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання