лютого

19

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

У цьому переконаний Василь Деркач із Довжиці, якого по праву можна назвати місцевим Кулибіним.
- Що про мене можна писати? - дивується Василь Арсентійович при зустрічі. – Тракторець нині чи не в кожній хаті,  в селі  у нас всі господарі – хазяйнують і на полях, і на обійсті, займаються вирощуванням малини.
Та слово за слово і господар підтверджує, що весь сільськогосподарський реманент, який разом із тракторцем є, як казав чоловік,  чи не в кожній хаті, він зробив сам. Має таку тягу до техніки.
На обійсті – невеличка кузня. «Це моє робоче місце, - каже Василь Арсентійович, - там і зварювальний апарат, і болгарка та дрелька. Працюй, аби твоє бажання».
А бажання та вміння у колишнього тракториста є.
- Придбав тракторця років 11 тому, - розповідає умілець. – Кабіною він не укомплектований, на базарі її тоді було не купити. Задумався – а чи не зробити самому? І за тиждень зробив.
А заодно і весь реманент. Є в господарстві і перероблена з кінної копачка, і плуг та культиватор, косарка. Все змайстровано власноруч. Зробив і дворядну картоплесаджалку, ділився вмінням і з іншими. "Затратив трохи більше тисячі, а на базарі вона десять тисяч гривень коштує", - каже Василь Арсентійович, демонструючи, мов заводську, дбайливо пофарбовану саджалку.
- А ковальської справи де навчилися? – запитую у господаря.
- Та мені аби оком побачити як воно робиться, то й навчуся, - всміхається він. – У радгоспі кузня була, бачив як коваль працює. Раніше міг і копанку, рало зробити, а зараз наковальню та горно використовую, аби метал загнути, плужка полагодити.
Освоїв майстер і будівельні роботи, тож і цегляну кладку, і плитку покладе, і поштукатурить, і мури зведе. Зо три десятка грубок, складені його руками, надійно служать господарям.
Наполегливості та сумлінності в освоєнні якоїсь нової справи Василю Арсентійовичу не позичати. Якось ще семикласником задумав навчитися грати на гармошці. Із Загорівки з ненькою вирушили до Колок, аби купити музичний інструмент. Методом проб і помилок таки освоїв гру, демонструючи згодом своє уміння і на аматорських концертах, і на весіллях.
Під стать батькові й син Євген. Закінчивши Маневицький профліцей і здобувши будівельну спеціальність, пройшов він і батьківську професійну школу.
- То ви його навчаєте всьому, що самі вмієте? – цікавлюсь у майстра.
- Та він вже сам мене навчає, - всміхається той. – Євген працював у Луцькій будівельній фірмі, нині їздить на заробітки. Я ось роблю ремонт  в нашій хаті, кладу ламінат на підлогу, то по телефону з ним консультуюсь.
Разом із дружиною тримають господарство – корова, свині, птиця. «Коня, як тракторця купив, то збув, - каже господар. – Поля більше засіваю, бо ж зерно полежить, а картоплю нині продати важко. Млина вже другого собі зробив, аби зерно молоти. Як живеш у селі – то маєш вміти робити все», - підсумовує Василь Арсентійович нашу розмову.
Олена БИЧКОВА.
Фото автора. 

Коментарі  

#2 profile7975 01.11.2018, 10:42
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://missionchretienne.org/guestbook/public/img-1539196426.jpg
#1 Shelley 30.10.2018, 09:18
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional cash
every month. You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your
website

My page BestZulma: https://MightyLinda.blogspot.co.uk

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua