жовтня

22

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Вже п'ятдесят другий рік вчителює у Великій Ведмежці Микола Тимощук. З них чотирнадцять років був заступником директора з навчально-виховної роботи  і дев'ятнадцять – директором. 

Галина Пилипчук одночасно і досвідчений педагог, і талановитий артист, і мудрий психолог, і вмілий майстер декоративно-ужиткового мистецтва, і завзятий природолюб. Та працює вона тридцять років  на одній посаді – вихователем в закладі  дошкільної освіти  (ясла-садок) «Колобок» Прилісненської сільської ради. 

                                                  Ця коронована осінь, задивлена ввись…

                                                  Ця позолота років, і думок, і приречень,

                                                  Тиша вагоміша… Просто співай і дивись,

                                                  Слухай життя, як основу для рим і речень…

                                                                                              Світлана Костюк.

Останні десять років  я залишаю на літо свою квартиру в  м. Вараш і їду на хутір Лоше.

Тут невеличку хатину мені у спадок залишив мій рідний дядько Дмитро. Гарна природа, чисте повітря, пташиний спів, шепіт столітніх дубів дають мені снагу до життя, душею відпочиваю  від  міських  клопітних буднів. А ще -  радію спілкуванню із хорошими людьми, які тут проживають.

З дитинства жителька с. Куликовичі Галина Борисюк дуже любила співати, що, ймовірно, передалось їй від матері Парасковії Олександрівни. Вона охоче брала участь в усіх шкільних заходах, отож і вирішила вступати до Луцького культ­освітнього училища.

Мед споконвіку шанувався українцями і був насамперед ліками, а вже потім – ласощами. Ним лікували рани, внутрішні гострі і хронічні хвороби, та й просто втому чи виснаження. 14 серпня Медовим Спасом наші предки назвали тому, що саме цього дня вони починали збирати мед із пасік.
Родина Теодоровичів у свій час мешкала у с. Гута-Лісівська. Батько пана Дмитра, теж Дмитро, навчився ковальській справі в одинадцять років.

Житель Лишнівки Леонід Ковердюк не шукає кращої долі за кордоном, а для добробуту власної родини трудиться у рідному селі. Ще десять років тому спільно з компаньйоном започаткував власну справу із переробки деревини, яка й нині забезпечує йому гідне існування.

75-річний мешканець Лишнівки Анатолій Скороход неабияк розуміється у бджільництві, а тому і сам пасічникує, і з задоволенням допомагає пасічникам-початківцям робити перші кроки у цій нелегкій, але цікавій справі.
Численні вишиті ікони, картини, сорочки, рушники, серветки, оригінально оздоблені вишиванки  – на все це вистачає часу і натхнення в мами п’ятьох діток Оксани Нікітіної з Нових Підцаревич. 
 27 квітня в Маневицькому районному Будинку культури відбувся творчий вечір нашої талановитої  землячки – Валентини Лисюк, поетеси із Борович.
Це було  справжнє мистецьке свято. Зворушливе, щемливе, душевне, феєричне. Свято поезії та музики, сердечних одкровень і щирих зізнань. Свято любові, бо ж і назва творчого вечора «Живу любов’ю», і сама ювілярка зізнається: 

78-літній маневичанці Надії Михайлівні Кривошеї  тавро доньки «ворога народу» і важка форма сколіозу не завадили здобути освіту, бути коханою, народити донечку, три десятиліття пропрацювати у Маневицькій ветеринарній лабораторії.

Мені завжди приємно заходити у сільську книгозбірню, адже тут панує затишок та доброзичлива атмосфера.  А створює її Тетяна Іванівна Шишолик, нині директор Центральної бібліотеки  Прилісненської сільської ради. Захоплюєшся її  дивовижною ерудицією і цілеспрямованістю, душевною теплотою та доброзичливістю, людяністю та простотою.

У цьому переконана фельдшер Цмінівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Лариса Пилипчук.

Через події на сході України сотні жіночих сердець Маневиччини опинилися в заручниках тривоги за своїх найдорожчих чоловіків. Що таке чекати і дочекатися, любити і опинитися в довгожданних обіймах коханого, добре знає дружина учасника АТО Альона Скороход з Оконська.

Був погожий морозяний ранок 24 січня 1944 року. Ясно світило сонечко, відбивалось міріадами різнобарвних іскринок у пухкому синюватому сніжку, плуталось у вітах дерев, кумедними зайчиками стрибало до кімнати, тулилося до щічок. В хатах топилися печі, і у вранішнє небо з димарів тягнулися сиві бороди. Селом ходив дух свіжоспеченого житнього хліба та наваристого капусняку. Задоволено примружившись, потягувались біля тепла коти…
Лідія Макарівна Суслик – невтомна трудівниця і незмінна громадська активістка  села Велика Ведмежка. Незламна, завзята і терпляча, ця жінка сотні разів оббивала пороги кабінетів чиновників задля покращень у рідному селі. 
- А  які ж мої роки? Хіба ж то роки? Всього ж 88-й іде! Є люди, які набагато довше живуть! – дивує бадьорістю і оптимізмом довгожителька, розпочинаючи розмову.

Із 2000 року настоятелем Свято-Георгієвського храму с. Череваха є уродженець смт Іваничі о. Олександр Стельмащук. А ще він вчитель математики та християнської етики у місцевій школі.

Іменинниками 2018 року по праву можуть вважати себе всі, хто народився у 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 роках, тобто в рік Собаки. Як стверджують астрологи, народжені у цей рік люди володіють величезною здатністю любити щиро, самовіддано і абсолютно безкорисливо. Вони мають унікальну здатність викликати довіру оточуючих, насамперед, своєю добротою та вірністю, легким характером, принциповістю, цілеспрямованістю. Їх, як кажуть, веде по життю любов.

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua