квітня

22

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

78-літній маневичанці Надії Михайлівні Кривошеї  тавро доньки «ворога народу» і важка форма сколіозу не завадили здобути освіту, бути коханою, народити донечку, три десятиліття пропрацювати у Маневицькій ветеринарній лабораторії.

Мені завжди приємно заходити у сільську книгозбірню, адже тут панує затишок та доброзичлива атмосфера.  А створює її Тетяна Іванівна Шишолик, нині директор Центральної бібліотеки  Прилісненської сільської ради. Захоплюєшся її  дивовижною ерудицією і цілеспрямованістю, душевною теплотою та доброзичливістю, людяністю та простотою.

У цьому переконана фельдшер Цмінівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Лариса Пилипчук.

Через події на сході України сотні жіночих сердець Маневиччини опинилися в заручниках тривоги за своїх найдорожчих чоловіків. Що таке чекати і дочекатися, любити і опинитися в довгожданних обіймах коханого, добре знає дружина учасника АТО Альона Скороход з Оконська.

Був погожий морозяний ранок 24 січня 1944 року. Ясно світило сонечко, відбивалось міріадами різнобарвних іскринок у пухкому синюватому сніжку, плуталось у вітах дерев, кумедними зайчиками стрибало до кімнати, тулилося до щічок. В хатах топилися печі, і у вранішнє небо з димарів тягнулися сиві бороди. Селом ходив дух свіжоспеченого житнього хліба та наваристого капусняку. Задоволено примружившись, потягувались біля тепла коти…
Лідія Макарівна Суслик – невтомна трудівниця і незмінна громадська активістка  села Велика Ведмежка. Незламна, завзята і терпляча, ця жінка сотні разів оббивала пороги кабінетів чиновників задля покращень у рідному селі. 
- А  які ж мої роки? Хіба ж то роки? Всього ж 88-й іде! Є люди, які набагато довше живуть! – дивує бадьорістю і оптимізмом довгожителька, розпочинаючи розмову.

Із 2000 року настоятелем Свято-Георгієвського храму с. Череваха є уродженець смт Іваничі о. Олександр Стельмащук. А ще він вчитель математики та християнської етики у місцевій школі.

Іменинниками 2018 року по праву можуть вважати себе всі, хто народився у 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 роках, тобто в рік Собаки. Як стверджують астрологи, народжені у цей рік люди володіють величезною здатністю любити щиро, самовіддано і абсолютно безкорисливо. Вони мають унікальну здатність викликати довіру оточуючих, насамперед, своєю добротою та вірністю, легким характером, принциповістю, цілеспрямованістю. Їх, як кажуть, веде по життю любов.

26-річному Сергію Вакулику із Гути-Лісівської вже не потрібно їздити на заробітки. Освоївши столярну справу, чоловік має вдосталь роботи вдома. 

9 грудня жителька с. Кукли Надія Тимофіївна Макарчук у родинному колі відзначила своє поважне 90-річчя. За плечима жінки далеко позаду залишилися нелегке голодне дитинство та 40-річна праця на педагогічній ниві у Куклинській школі.

У цьому переконаний Василь Деркач із Довжиці, якого по праву можна назвати місцевим Кулибіним.
- Що про мене можна писати? - дивується Василь Арсентійович при зустрічі. – Тракторець нині чи не в кожній хаті,  в селі  у нас всі господарі – хазяйнують і на полях, і на обійсті, займаються вирощуванням малини.
Та слово за слово і господар підтверджує, що весь сільськогосподарський реманент, який разом із тракторцем є, як казав чоловік,  чи не в кожній хаті, він зробив сам. Має таку тягу до техніки.

Лілію Євгенівну Алексійчук (на знімку праворуч) - милу, привітну жінку, викладача по класу акордеон Маневицької дитячої музичної школи - знають абсолютно всі учні музичної школи, а її  вихованці люблять за професіоналізм й відвертість, а головне – любов до дітей. 

Микола Свентий - уродженець села Старий Чорторийськ ще змалечку знає, що таке працювати, нести відповідальність та керувати технікою 

Остапець для Маневицького району це – епоха, це уособлення відданого служіння своїй роботі. Диву даєшся, як він все встигав.
У колгоспі «Світанок», здається, не було жодного тижня, щоб він не приїхав. Строгий був? – Так! Справедливий? – Так! І до всього людяний.
Микола Прокопович Остапець уміло підбирав кадри. Шанував і поважав усіх працівників апарату, вимогливо ставився до кожного і надавав конкретну допомогу у вирішенні тих чи інших питань. Ніколи не допускав зневаги до кого-небудь, не підвищував голос, не принижував людської гідності.
Хто пам’ятає Маневичі 60-х років минулого століття, підтвердить, що це було велике занедбане село з трьома двоповерховими будівлями. Після ліквідації району в 1962 році населений пункт ще більше занепав.
Не втомлююсь дивуватися з життєвих історій окремих людей. Ось і нещодавно, побувавши у с. Гута-Лісівська, познайомився із 67-ічною жінкою, матір’ю шести синів, життєва історія якої мене вразила до глибини душі.
Від с.Чорниж до урочища Крушина 3 км ідемо польовими дорогами. Заходимо в двір до людей, які одні залишилися жити на цьому хуторі. Загавкав собака - і на подвір'я вийшла  господиня.  
Розповідаємо, що є туристами-краєзнавцями, і цікавимося чому вони одні залишилися з чоловіком та сином жити на хуторі без електроенергії – найнеобхіднішого на наш погляд, що потрібно в ХХІ столітті. Господиня сміється: «Зараз чоловік прижене корови, тоді і запитаєте, чому він не захотів перебратися в село із хутора».

Ця родинна історія розпочалась у 1927 році, коли сімнадцятирічна Мотря Пацаманюк із Троянівки вийшла заміж за свого однолітка із Градиська - Гурія Колядинського.

Сільські клуби в нашій державі здебільшого мають поважний вік, а тому і виглядають досить часто, м’яко кажучи, не надто привабливо. Проте, як виявляється, вік закладу – не головне, велике значення має те, хто ним керує. 
Під час виїзної колегії райдержадміністрації довелось побувати у с. Криничне Четвертнянської сільської ради.
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua