травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Вшануванням пам’яті Героїв, які віддали свої життя під час Революції Гідності, хвилиною мовчання розпочалась робота 18-ої сесії районної ради. На її початку було озвучено десять депутатських запитів та запитань, що стосувались життєдіяльності району та становища в країні. За ініціативи Алли Базарнової (фракція «Самопоміч») було прийнято звернення до Прем’єр-Міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України щодо збільшення оплати праці  у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік, Якова Смоковича (фракція «Українське об’єднання патріотів – «УКРОП») Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України про підтримку торговельної блокади на сході країни.

 

Депутати також підтримали запит  Людмили  Веремчук та прийняли Звернення депутатів Маневицької районної ради до Верховної Ради України щодо подання декларацій депутатами сільських рад, сільських голів у паперовому вигляді.

За пропозицією депутатів окремі питання, які були детально розглянуті на профільних комісіях, розглядались у формі питання-відповіді. Депутати затвердили районні цільові соціальні Програму розвитку фізкультури і спорту на 2017-2021 роки та Програму забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2021 роки. В районі нині проживає 17 круглих сиріт, з них 7 потребують житла. Для його придбання та на реконструкцію існуючих житлових будинків, а також переобладнання нежитлових будинків у житлові на 5 років передбачається відповідно 550 тис. грн. і 450 тис. грн. з обласного бюджету та 150 тис. грн. і 450 тис. грн. з районного, бюджетів сільських і селищних рад, ОТГ.

Розглядаючи це питання, депутати зауважували, що  суд, позбавляючи  батьків їхніх прав на дітей, не звільняє їх від обов’язків.

До начальника управління соцзахисту населення РДА Руслана Козака, що доповідав про внесення змін і доповнень до Програми соціального захисту населення району на 2015-2018 роки та Порядку використання коштів, виділених для реалізації цієї Програми, у депутатів виникло чимало питань, що стосувались харчування школярів чорнобильської зони. Депутати – директори шкіл цікавились проведенням тендерних процедур, які, як відомо, нині проводяться на місцях, їх проведення покладено на управління соціального захисту населення РДА. Звучали нарікання на неможливість проведення тендеру із забезпеченням харчування  на весь навчальний рік, побажання  організувати дворазове харчування, та щоб його здійснювала місцева фірма. Як повідомив Руслан Козак, на Волині жоден із чотирьох  районів ще не провів тендер у зв’язку із недоведенням річного кошторису. Батькам школярів нині виплачується компенсація за харчування. Слід сказати, що її сума менша за вартість харчування, позаяк регулюється Постановою Кабміну України ще від 1997 року. Про недопрацювання в цьому напрямку говорила і депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Людмила Кирда. В роботі сесії також взяв участь депутат обласної ради Олег Бегаль (блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Депутати розглянули і питання подальшої долі історичної знахідки – човна-моноксила. Слово мав директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич. До уваги присутніх був представлений  відеоматеріал, який підкреслив історичну вагу артифакту, що датується 1236-1254 роком. Човен вже зареєстровано у Державному музейному фонді як експонат Маневицького краєзнавчого музею. Вже півтора року він знаходиться в ангарі приватного підприємця, що не пристосований для його зберігання. Настала гостра потреба в приміщенні – добудові до краєзнавчого музею, де й будуть проводитись подальші роботи для зберігання човна, який має історичну цінність для всієї Європи.

Загальну думку депутатів висловив Микола  Давидюк (фракція «Свобода»), за фахом історик, який навів цитату із відомого твору «12 стільців»:  «Торг  тут  недоречний».

Тож  було вирішено після того, як буде порахована уся сума необхідних коштів, виділити її з районного бюджету.

Серед питань, що також розглядались на сесії, – присвоєння ЗОШ І-ІІІ ст. смт Маневичі ім. Героя України Андрія Снітка, затвердження плану роботи райради на І півріччя 2017 року та інші.

Олена БИЧКОВА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua