квітня

22

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На подвір’ї та у будинку Василя Гусарчука із с. Череваха все настільки до ладу, що дивина та й годі. Останніми роками разом із зятем зробили сучасні ремонти всередині помешкань та осучаснили будинок зовні. Однією із перших побудов була невеличка дерев’яна лазня (на знімку внизу). Потім споруджувались численні господарські споруди. Звісно, знайшлося місце і для столярної майстерні, адже столярна справа є справою життя. 
Реформування сiльськогосподарського виробництва в районi, розпаювання землi зумовило перенести вирощування картоплi  в iндивiдуальний сектор, на присадибнi дiлянки. По сутi, в колективних господарствах вирощенням картоплi перестали займатися, особливо на товарнi цiлi.
Українські мільйонери завжди були друзями митців і письменників. Тарас Шевченко із вдячністю згадував свого благодійника Платона Терещенка, а Антон Чехов із захопленням писав про відомого сумського землевласника і цукрозаводчика Івана Харитоненка. За словами письменника, Харитоненко був непересічною особистістю – із надзвичайним діловим чуттям й організаторським хистом. Виходець із низів, без професійної освіти, він став однією з чільних постатей свого часу. 

Зважаючи на прохання наших читачів, редакція "Нової доби" звернулася за інформацією щодо орендованих водних об'єктів району до начальника управління регіонального розвитку РДА Олександра Турика.Ось що він нам відписав: 

Лист до редакції мене спонукала написати стаття «Безкоштовної риби не буває, або на кожне озеро із двомастами гривень», опублікована у «Новій добі».

Гаряча селянська пора привела мене на малинове поле жителя с. Граддя Івана Галамая. А оскільки Іван Єрмолайович виявився ще й напрочуд цікавим співрозмовником, то розповів не лише про вирощування цієї ягоди, а й про цікаві події свого життя.

Літом у селі немає коли довго спати, бо роботи стільки, що часом не знаєш, за що хапатися. Проте, якщо хочеш добре жити – треба і спину гнути. Хоча нині сельчани і технікою трішки обзавелись, і слідкують за усілякими агроновинками, що дозволяє суттєво полегшити працю. Удвічі приємніше, коли починають господарювати молоді люди.
Як правильно поливати овочі?
Одним з основних факторів росту та розвитку усіх культур є вода. Тому одержати гарний урожай овочів можливо лише за умови достатньої кількості її у ґрунті.При недостатньому зволоженні зелені культури (кріп, петрушка, щавель тощо) передчасно старіють, так і не сформувавши врожаю. Коренеплоди редиски, редьки, буряка та моркви стають волокнистими і набувають гіркого присмаку. Те ж саме відбувається і з плодами огірків.
Цю незвичну для наших країв рослину можна побачити серед близьких серцю сосен відразу за Маневицькою центральною районною лікарнею в обійсті Інни та Анатолія Вавдійчиків (на знімку).
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua