січня

21

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Вкінці листопада в «Новій добі» була опублікована стаття «Хто подбає про ремонт маневицького залізничного вокзалу?», в якій йшлося про занедбаність знакової архітектурної пам’ятки Маневич. Нині ж маємо гарну новину: «Укрзалізниця» завдяки клопотанню керівництва нашого району  включила початок капітального ремонту залізничної станції в план роботи на 2019 рік.
Детальніше читайте у "Новій добі"
Юлія Музика.

Цієї суботи відзначатиметься одне із великих християнських свят - Водохреща. З кожним роком все більше людей хоче зануритися у хрещенську ополонку. Ще є трохи часу аби правильно підготуватися до цього дійства, щоб освячена вода принесла тільки здоров'я, задоволення і радість.

У 2019 році Міністерство освіти запускає пілотну програму сертифікації вчителів початкової школи. У ній за власним бажанням зможуть взяти участь тисяча педагогів зі всієї України. Зовнішні експерти перевірять знання вчителів, їхні навчальні методики та модель  спілкування з дітьми. Новий підхід до визначення кваліфікації вчителів є вимогою закону «Про освіту». Як оцінюватимуть педагогів і чи вплинуть результати на зарплату? Розвінчуємо міфи довкола сертифікації вчителів початкової школи.

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення - досить поширена причина виникнення пожеж у побуті взимку.

Як повідомила Ірина Леферович, начальник Маневицького районного відділу ДРАЦС  ГТУЮ у Волинській області, у минулому 2018 році у Маневицькому районі на 598 жителів стало більше – саме стільки народилось хлопчиків та дівчаток. Це на 10 діток більше, ніж у 2017 році. На жаль, на 15 більше, в порівнянні з 2017 роком, зареєстровано смертей жителів району – 783.
З 1 січня 2018 року в Україні введено Національний перелік основних лікарських засобів, який містить до 500 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів. Згідно з рішенням Уряду, кожна лікарня має передусім закуповувати відповідно до своєї спеціалізації лікарські засоби саме з цього переліку, і громадяни, потрапивши в стаціонар на лікування, мають отримувати ці ліки безкоштовно.
Жителька Цмін Наталія С. цікавиться  які нотаріальні дії вчиняють працівники органів місцевого самоврядування, адже люди  мусять вистоювати довжелезні черги до державного нотаріуса, який приймає в Маневичах лише двічі на тиждень, або ж звертатись до приватного.  
Співачка Галина Конах опублікувала колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» та закликала небайдужих допомогти маневичанину, який потребує лікування. Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Для призовників, релігійні переконання яких не дозволяють їм користуватись зброєю, в Україні створено необхідні умови для проходження альтернативної (невійськової) служби. 

Цієї новорічної ночі пологове відділення Маневицької ЦРЛ «лелека» оминув, та вже 1 січня  о 17.15 на світ з’явилось перше маля. Чарівна донечка вагою 3 кг 200 г і зростом 53 см народилася в сім'ї Петра та Тетяни Шевчуків із Оконська. Дівчинка стала їхньою вже третьою дитинкою.

Людей  завжди приваблює вогонь. Багато народів надають особливе, священне значення вогнищам і феєрверкам. Салюти стали невід’ємною частиною виконання багатьох ритуалів і традицій. Феєрверк, піротехнічне шоу, салюти - безумовно, одна з форм розваги. Вогники, що красиво формуються в небі, різні кольори і форми створюють унікальну атмосферу та залишаються довго в пам'яті глядачів. Вони використовуються у всьому світі, щоб відзначити важливі події. Та існує цілий ряд важливих елементів, які слід враховувати при купівлі феєрверків.

Сорок шість років працює в медичній сфері Марія Оніщук, з них останні вісімнадцять - на посаді завідуючої ФАПом  станції Троянівка.

У поштових скриньках виявили дві заяви-призначення, що стосуються постачання електроенергії та розподілу її. Роз’ясніть, що це за заяви?
Кожна людина, у тому числі з інвалідністю, має право на працю, яке передбачає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України).  Особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, мають право бути зареєстрованими у територіальних органах Державної служби зайнятості України як безробітні, перед початком трудової діяльності можуть отримати послуги з профорієнтації та профдіагностики, допомогу у працевлаштуванні, при потребі - направлення на підвищення кваліфікації чи отримання професійного фаху.

 

            Маневицький районний відділ управління ДСНС України у Волинській області нагадує: новорічні свята – це музика жарти, пісні, коли стріляють хлопавки та іскряться бенгальські вогні. Але свято може перетворитися на жахливе дійство, якщо не дотримуватися правил пожежної безпеки.

З 9 грудня «Укрзалізниця»  замість поїздів № 141К Київ-Львів/142Ш Львів-Київ запустила нові потяги – № 142Ш Львів-Бахмут/142П Бахмут-Львів. 

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАЙОНУ!

День Святого Миколая - свято, яке пробуджує в багатьох із нас таке прекрасне почуття, як любов до ближнього! Ось уже третій рік поспіль ми, Віталій Велігурський, Максим Кучер, Сергій Сидорчук та всі охочі, творимо маленькі дива - допомагаємо людям з особливими потребами.

Рівень захворюваності українців на кір набирає все загрозливіших масштабів, зокрема і в нашому районі. У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації, керівництво лікувально-профілактичних закладів району  зустрілося з батьками учнів школи-філії с.  Бережниця, де кожна друга дитина нещеплена від кору. 
У передноворічний період 2019 року державне підприємство «Городоцьке лісове господарство» пропонує для реалізації населенню новорічні ялинки. 
Шановні читачі! 
Продовжується передплата періодичних видань. Вартість «Нової доби» на місяць (без оформлення передплати) становить 18 грн 70 коп., на три місяці – 56 грн 10 коп., на 6 місяців  – 112 грн 20 коп., на рік – 224 грн 40 коп. Передплатний індекс: 61619. 
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua