квітня

22

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності. Поява на світ дитини з уродженими дефектами розвитку завжди приголомшує сім'ю.
В Україні частота вроджених вад  досягає 5-6 випадків на 1000 пологів.
Останніми роками в Маневицькому районі захворювання на скарлатину реєструвалось у вигляді поодиноких випадків, а у  2017 році сягнула кількості захворілих 17 осіб.
З 1 квітня 2018 року розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря», відповідно до якої кожному українцю потрібно буде обрати свого лікаря (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) та підписати з ним Декларацію на медичне обслуговування. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. 
Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є найбільш  поширеними вірусними захворюваннями, особливість яких у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. У зоні заражень перебувають  люди в радіусі 1-2 метри від хворого. 
Педикульоз (від лат. рediculus – воша) - це дуже поширене в даний час захворювання, причому найчастіше воно зустрічається у дітей. Свербіж – перша ознака зараження паразитами, що живуть на волосяній частині голови людини і живляться кров’ю,  досить швидко пересуваються, долаючи 20 см/хв. Найчастіше воші  вибирають місця для проживання  у волоссі в області потилиці, шиї і позаду вух, їм дуже комфортно при температурі від 28°С до 32°С. Тривалість їх життя від 6 до 8 тижнів. Набути педикульоз можна не лише під час безпосереднього контакту із зараженою людиною. Враховуючи, що доросла воша відкладає до 10 яєць в день, їхня кількість може стрімко збільшуватись.

Метушливе повсякдення дуже часто не дає можливості сучасній людині вчасно помітити симптоми захворювань, що можуть призвести до значних проблем із здоров’ям. Однією з таких хвороб третього тисячоліття є гастроезофагальнарефлюксна хвороба, або ж коротко ГЕРХ, яка на разі є одним з найбільш поширених хронічних захворювань стравоходу та шлунку, що виникає через шлунково-стравохідний рефлюкс. 

Більше 20 років в медицині завідуюча ФАПом с. Череваха Олена Шава. Жінка продовжила справу своєї матері Марти Радчук, яка присвятила все своє життя лікуванню сельчан. Брат Олени, до речі, теж пішов професійною стежиною неньки.

Нині важко уявити поліклініку без черг і купи паперової роботи лікарів, а в більшості країн це існує у вигляді електронних реєстрів пацієнтів. Про те, як медична реформа допоможе змінити цю ситуацію і які перші кроки  вже зроблено – у розмові з головним лікарем Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилою Сидорук.

 Інфаркти та інсульти поряд з онкологічними захворюваннями забирають найбільшу кількість життів. Щорічно понад 100 тисяч громадян України (третина яких молодша 65 років) стають жертвами інсульту. Тому інсульт, причини і профілактика якого повністю взаємопов'язані, вимагає пильної уваги не тільки медиків, але і самих людей. Щоб звернути увагу громадськості на цю проблему, починаючи з 2006 року, щорічно 29 жовтня  проводиться Всесвітній день боротьби з інсультом.  

Встановлений діагноз «міжхребцева грижа» звучить як страшний вирок, який, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання щодо оперативного втручання. Але не варто засмучуватися з цього приводу. Вихід завжди є! 
Кашлюк – гостре інфекційне захворювання, що супроводжується запальними явищами у верхніх дихальних шляхах і приступоподібним спастичним кашлем. Найбільш часто інфікуються не щеплені діти у віці до 5 років, причому особливо небезпечний кашлюк для дітей першого року життя (дітей, не щеплених вакциною, може призвести  до смерті).
За останні місяці різко зросла кількість дітей, що захворіли на кір, особливо у Івано-Франківській і Тернопільській областях, де, на превеликий жаль, є смертельні випадки. 
Упереджене ставлення до вакцинації різко знизило груповий імунітет дітей. Для того, щоб діти в колективах були захищені, відсоток вакцинації від кору має сягати 98%.
Процес входження України в Європейський Союз передбачає імплементацію європейських стандартів і підходів до забезпечення прав дітей, основні напрямки яких визначено Стратегією Ради Європи з прав дитини (2016-2021р.р.). Уряд України  визначив  вісім  пріоритетних  напрямків  у  сфері забезпечення прав  дитини,  одним  з  яких є забезпечення дітей всіма видами якісної медичної допомоги від  народження, у тому  числі, запровадження  програм профілактики захворювань. 

Відомо, що не варто судити про вік людини лише за кількістю прожитих років. Адже, окрім паспортного віку, є й біологічний. Хтось у шістдесят почуває себе молодим і бадьорим, а хтось у тридцять скаржиться на здоров’я і виглядає удвічі старшим.

Одними з найпоширеніших паразитів, які нас супроводжують, є кишкові паразити. Ними дуже легко заражаються маленькі діти, які люблять все чіпати руками, а потім тягнути в рот. Джерелом ураження гельмінтами (глистами) можуть стати домашні тварини і вже інфіковані гельмінтами люди.  

Нині, на превеликий жаль, аптеки стали не менш відвідуваними закладами, як, наприклад, продуктові магазини. Щоправда, у невеликих населених пунктах завжди існує проблема купівлі необхідних ліків у нічний час.
У Маневичах цілодобова аптека з’явилась не так давно, проте стала для багатьох жителів райцентру тією паличкою-виручалочкою, яка допомагала у скрутну хвилину. Це приватна аптека «Деметра» (підприємець Анатолій Радчук), яка розміщена на одній із центральних вулиць райцентру – вул. Незалежності, що тягнеться від автостанції до районної поліклініки. 
Головний біль регулярно відчуває більша частина населення земної кулі. Причини його можуть бути найрізноманітнішими. Одна з них – гостра потилична невралгія, яка в більшості випадків є наслідком порушень у шийному відділі хребта.
У Луцьку відбувся конкурс професійної майстерності «Краща сестра медична Волині 2017 р.» , у якому звання найкращої в професії  виборювали 22 медичні сестри, що стали переможницями конкурсів у лікувальних закладах області. Наш район представляла 21-річна Мирослава Портянко, медсестра Маневицької АЗПСМ, яка працює у ЗОШ № 2-гімназії.

Вірніше, Калина Іванівна Смокович – сімейний лікар Колківської АЗПСМ

Її добре знають не лише колківчани, а й жителі навколишніх сіл, адже вона більше 30 років життя присвятила медицині.
Цьогорічне професійне свято  працівників медичної галузі проходить у надзвичайно складний час, час випробувань і труднощів, які випали на долю України і кожного з нас.
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua